FC Zlín oficiální web

Devatenáctka ševců obrala o body i Slavii Praha

22.08.2022

Devatenáctka ševců potěšila i ve svém třetím vystoupení v rámci nejvyšší domácí celostátní soutěže starších dorostenců. V předehrávaném duelu na Vršavě dokázala remizovat se Slavií Praha 1:1. Sympatický dojem proti sešívaným zanechala i sedmnáctka ševců, která Pražanům podlehla těsně 2:3.

Devatenáctka ševců zvládla obstojně hlavně první poločas, v němž sice jako první slavili hosté, neboť střílený centr si srazili domácí borci do vlastní brány, ovšem potom už úřadovali mladí ševci. Hamalčík krátce po inkasované brance propálil z úhlu Tomase a žlutomodří neměli daleko k tomu, aby duel otočili. Po akcích Poláška se domácí ocitli ve slibných pozicích, gólově se však neprosadili.

Do druhé půle museli mladí ševci vinou nucených střídání improvizovat a na jejich herním projevu to bylo poznat. Slavia získala půdu pod nohami a postupně mladé ševce zatlačila. Ti však odolávali, a protože přečkali po chybě při vlastní malé domů i největší šanci Pražanů, trochu se štěstím kýžený bod ubojovali.

„S výsledkem jsem určitě spokojený, protože jsme hráli proti opravdu kvalitnímu soupeři. K našemu výkonu už mám ale výhrady. Herně jsme zvládli pouze první poločas, v němž jsme sice dotahovali, ale brzy jsme se dostali do hry a dokázali jsme hrozit směrem dopředu. Po přestávce už šla kvalita naší hry dolů, spíše jsme se bránili a kluky mohu pochválit spíš za bojovnost, odolnost a nasazení, fotbalově jsme však za první půlí zaostali,“ uvedl zlínský trenér Jaroslav Matějíček.

Sedmnáctka ševců musela proti Slavii dohánět dvoubrankové manko, což se jí ve vyrovnaném duelu zásluhou Braneckého také povedlo. Krátce po vyrovnání se pak lámal chleba. Zatímco domácí Hodulák velkou možnost na obrat v zápase nevyužil, hostující Podroužek z následného protiútoku rozhodl. Žlutomodří pak usilovali o další vyrovnání, i přes dobrý výkon na něj však nedosáhli.

V sobotu se mladí ševci představí v Radotíně na hřišti Dukly Praha.

VÝSLEDKY – 3. KOLO CDL: FC ZLÍN “19“ – SK SLAVIA PRAHA “19“ 1:1 (1:1). Branky: 17. Hamalčík Radim - 13. Trédl Jan. Rozhodčí: Zaoral Vít - Tomanec Josef, Vlk Ondřej. Diváci: 95. Sestava Zlína: Neubauer – Buchta, Hönig, Zábojník, Ovesný, Bednařík, Švach (79. Malenovský), Hamalčík (89. Fuksa), Polášek (79. Šůstek), Průcha (67. Branecký), Bužek.

FC ZLÍN “17“ – SK SLAVIA PRAHA “17“ 2:3 (1:2). Branky: 42. Branecký Lukáš, 52. Branecký Lukáš - 28. Pikolon Samuel, 37. Hefner Jindřich, 73. Podroužek Miroslav. Rozhodčí: Tomanec Josef - Zaoral Vít, Vlk Ondřej. Diváci: 50. Sestava Zlína: Kaňok – Vörös, Ulrych (46. Žabčík), Nevěřil, Dorňák (76. Pacik), Ondroušek, Hošťálek (66. Ševčík), Dvořák (46. Hodulák), Tesař, Tomaštík, Branecký (61. Soboliev).